Jak efekt „do diabła z tym” rujnuje wszystkie Twoje nawyki?

Czy wiedzieliście, że jest coś takiego jak efekt „do diabła z tym”?

Założę się, że każdy tak miał, czy to z pójściem pobiegać, codziennym czytaniem kilki stron książki, czy wprowadzeniem nawyków zdrowego odżywiania. Wychodzi przez pierwsze kilka dni, po czym nadchodzi ten dzień, kiedy nie pykło i stwierdzasz, że „już po ptakach”, „nie nadaje się do tego”, „nie wyszło, to już nie wyjdzie wcale”.

Jak na spokojnie podejść do tematu?

Wiedz, że nie będzie idealnie, a twoja motywacja będzie do kitu któregoś dnia i Ci nie wyjdzie. Niemożliwym jest, aby wszystko szło gładko cały czas, by wychodziło idealnie, bez potknięć, gorszych dni i okropnego samopoczucia. Pytanie co się stanie później.

Masz dwie opcje do wyboru:

  • poddać się i odpuścić,
  • powiedzieć sobie „trudno, dziś nie wyszło, spróbuję jutro”

Nie bądź idealny, po prostu próbuj każdego dnia 🙂

Jak osiągnąć równowagę w życiu?

Życie jest jak taniec na linie, gdzie zachowanie równowagi jest kluczem do sukcesu. W dzisiejszym zabieganym świecie, szukanie harmonii między pracą a życiem prywatnym może być wyzwaniem. Czy jesteś gotów nauczyć się sztuki szukania równowagi? Odkryjmy, jak to zrobić, aby osiągnąć pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie. Życie w ciągłym ruchu:

Czytaj więcej »
mity na temat zarządzania czasem

Największe mity na temat zarządzania czasem i produktywności

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie wydają się być znakomicie zorganizowani i produktywni, podczas gdy inni zawsze są spóźnieni i zalewani pracą? Istnieje wiele mitów dotyczących zarządzania czasem, które mogą prowadzić do błędnych przekonań i złych nawyków. W tym artykule dowiesz się, jakie są największe mity na ten temat

Czytaj więcej »